Yaratıcı Drama Nedir?

Oldukça eski zamanlardan beri özellikle insanların kendi duygu ve düşüncelerini ifade etmek için kullandıkları en önemli sanat dallarından bir tanesi olan drama hem kaliteli zaman geçirmek için hem de eğlenmek için sık sık tercih edilen bir aktivitedir. Yaratıcı drama insanları günlük hayatın stresinden uzaklaştıran, rahatlatan ve mutluluk veren bir sanat dalıdır. Özellikle son yıllardan itibaren ülkemizde de çok fazla ilgi görmeye başlayan yaratıcı drama; en iyi şekilde yaratıcı drama kursunda öğrenilmektedir.

Ülkemizde son zamanlarda çok fazla ilgi görmeye başlayan yaratıcı drama; en genel anlamı ile belirli bir konuyu ya da olayı doğaçlama ve rol yapma gibi tekniklerden faydalanarak seyirci önünde canlandırmak olarak açıklanabilir. Genellikle yaratıcı drama konuları daha önce yaşanmış ya da yaşanma ihtimali bulunmakta olan olaylar tercih edilmektedir. Yaratıcı drama konusunu; fotoğraflardan, karikatürlerden, haberlerden ya da yaşanan olaylardan alabilmektedir. Buna ek olarak yaratıcı drama oyunları konusunu edebi metinlerden de alabilmektedir. Geçmişten günümüze kadar sahnelenen yaratıcı drama örnekleri ve yaratıcı drama oyunları, bu alana yeni yeni ilgi duymaya başlayan kişilere yol göstermektedir.

Yaratıcı Drama Kursu Rönesans Sanatta

Özellikle son dönemlerde ülkemizde çok fazla ilgi görmeye başlayan sanat dallarından bir tanesi olan yaratıcı drama; doğaçlama tekniği ile bir olayın ya da bir edebi metnin seyirci karşısında canlandırılmasıdır. Rönesans sanat merkezi yaratıcı drama kursumuzda öğrencilerimize; 10 yılı aşkın mesleki tecrübeye sahip ve bu sektörde birçok başarı elde etmiş alanında uzman eğitmenlerimiz ile en kaliteli yaratıcı drama eğitimi vermekteyiz. Kadıköy’ün göbeğinde yer alan kurs merkezimize İstanbul’un tüm ilçelerinden rahatlıkla ulaşım imkânı bulunmaktadır. Ayrıca kursumuzda her enstrüman için özel müzik odaları, özel çocuk seansları, dinlenme odaları ve ücretsiz deneme dersleri gibi imkanlarımız bulunmaktadır. Yaratıcı drama eğitimi derslerimizde ders saatleri öğrencilerimizin müsait oldukları tarih ve saatlere göre ayarlanmaktadır.

Yaratıcı Drama Eğitim Aşamaları

Yaratıcı drama kursumuzda öğrencilerimizin bu alandaki tecrübe ve deneyimlerine göre farklı aşamalar bulunmaktadır. Yaratıcı drama kursumuza ilk kez katılan ve bu alanda hiçbir tecrübesi bulunmayan öğrenciler kursumuza en alt seviyeden başlarken bu alanda tecrübe sahibi olan öğrencilerimiz ise daha üst seviyelerden eğitime başlayabilmektedir. En alt aşamadan yaratıcı yazarlık kursumuza başlayan öğrencilerimiz kısa zaman içerisinde yaratıcı drama teknikleri ve drama yöntemlerini öğrenerek hızla bu alanda profesyonelliğe kadar gidebilmektedir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.