Project Description

Drama, insanların duygu ve düşüncelerini, sahneleyerek ifade ettikleri bir sanat dalıdır. Dramada rol yapma yeteneği, mimikler ve jestler önemli yer tutar. Drama bir sanatsal faaliyet olarak yapılabileceği gibi, eğlence amaçlı da ortaya konulabilmektedir. Rahatlatıcı bir etkiye de sahip olan drama, günlük hayatın stresinden kurtulmak isteyen insanlar tarafından tercih edilmektedir ve bu yüzden yaratıcı drama eğitimi almak isteyen birçok insan vardır.  İstanbul’da, birçok sanatsal faaliyet için kurs vermekte olan Rönesans Sanat Merkezi olarak, yaratıcı drama için de kursumuz bulunmaktadır ve alanında en az on yıllık deneyime sahip eğitmenler tarafından yaratıcı drama teknikleri öğretilmektedir.

Yaratıcı Drama Dersinde Verilen Eğitim

Yaratıcı drama büyük oranda doğaçlamaya ve rol yapmaya dayanan bir sanat dalıdır. Bu yüzden kursumuzda verilen yaratıcı drama dersi genel olarak oyunculuk yetenekleri, sesi, jest ve mimikleri doğru kullanma (yaratıcı drama teknikleri) gibi konular etrafında şekillenmektedir.

Kursumuz Nerede?

İstanbul’da yaratıcı drama eğitmeni arayanlar kursumuza başvurabilir ve İstanbul’daki en iyi eğitmenlerden yaratıcı drama eğitimi alabilir. Rönesans Sanat bünyesindeki yaratıcı drama kursu Kadıköy sınırları içinde yer aldığı için ulaşması da son derece kolaydır. Sunulan bu gibi avantajlardan dolayı, yaratıcı drama konusunda eğitim görmek istiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Yaratıcı Drama Eğitim Aşamaları

Yaratıcı drama kursunda eğitim belli bir program dahilinde verilmektedir. Yaratıcı drama derslerinin verileceği kişinin bulunduğu seviye ve gelmek istediği seviyeye göre program belirlenir ve yaratıcı drama aşamaları bir bir kat edilerek kursa devam edilir.

Yaratıcı drama kursumuzda program hazırlanırken sizin yoğunluğunuza göre bir müfredat belirlenir ve müsait olduğunuz zamanlarda dersler işlenir. Sadece Yaratıcı Drama kursunda değil tüm kurslarımızda sunduğumuz bu avantajlar, sanat kursları için Rönesans Sanat Merkez’ini tercih etmeniz için önemli bir neden oluşturmaktadır.  Kurs programında çeşitli yaratıcı drama etkinlikleri yapılır ve kısa süre içinde ilerleme kat edilir.

Çocuklar İçin Yaratıcı Drama Eğitimi ve Faydası

Bir çocuğun küçük yaştan itibaren bir sanat dalı ile ilgilenip o alanda kendisini geliştirmeye başlaması son çocuğunun gelişimi ve sosyalleşmesi açısından son derece faydalıdır. Aynı zamanda eğlenceli bir aktivite olduğu ve çocukların güzel zaman geçirmesini sağladığı için çocuklar için yaratıcı drama kursları ebeveynler tarafından en çok tercih edilen kurslar olmuştur. Çocuklara yaklaşmayı iyi bilen ve doğru şekilde eğitim veren profesyonel eğitmenlerimiz ile çocuklarınıza yönelik yaratıcı drama kurslarımız ile de hizmetinizdeyiz. Eğer yaratıcı drama kursu arayışındaysanız, Rönesans Sanat Merkezi’ne uğramadan karar vermeyin.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.