Project Description

Klasik müzik ve caz müziğin vazgeçilmez enstrümanları arasında ilk sırada yer alan trompet; altın sarısı rengi ve kendi üzerinde dönen silindir biçimindeki borusu ile tanınmaktadır. Genellikle bakır malzemeden üretilen trompet oldukça büyüleyici, etkileyici ve bir o kadar da güçlü bir sese sahiptir. Üflemeli çalgılar ailesinin önemli bir üyesi olan trompet en zor çalınan müzik aletlerinden biri olduğu için trompet çalmayı öğrenmek isteyen kişilerin müzik kursuna yazılması çok doğru bir tercih olacaktır.

Trompet Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Birçok müzik türünde kullanılan ve oldukça eski bir geçmişe sahip olan trompet hakkında bilgi vermek gerekirse; trompet altın sarısı renkte üretilen, kendi üzerinde dolanan bir boruya sahip ve ağızlık adı verilen bir aparat sayesinde çalınan güçlü bir sese sahip olan üflemeli çalgılar ailesinin önemli bir üyesidir. Genellikle bakır malzeme kullanılarak üretilen trompet; klasik ve caz müzikte yoğun olarak kullanılmaktadır. Aerophone sınıfına ait olan müzik aleti halk arasında caz müziğin yapı taşı olarak da bilinmektedir. Günümüzde orkestralarda, oda müziğinde de kullanımı yaygın olan trompet askeri bandolar için de son derece önemli bir yere sahiptir. Buna ek olarak trompet ilk kullanılmaya başlandığı zamanlarda da genellikle savaş ve seferlerde haber aracı olarak kullanılmıştır. Öğrenmesi son derece zahmetli olan trompetin 3 farklı ana bölümü vardır. Bunlar; ağızlık, kalak ve boru olarak sıralanabilmektedir. Trompet parçaları ise; trompet susturucu ve trompet ağızlığı olarak ikiye ayrılmaktadır. Trompetin kalitesi arttıkça aynı şekilde trompet fiyatları da artmaktadır. Yeni başlayanlar için çok pahalı olmayan trompetler tercih edilebilmektedir.

Trompet Kursu Rönesans Sanatta

İstanbul ili içerisinde en çok tercih edilen Rönesans Sanat Merkezi müzik kursu olarak bizler her zaman öğrencilere en kaliteli ve en verimli trompet dersi imkanlarını sunmak için düzenli olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Trompet taksim başta olmak üzere İstanbul’un her yerinden çok fazla ilgi görmektedir. Kadıköy’ün merkezinde yer alan sanat merkezimize tüm ilçelerden kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca kursumuzda ücretsiz deneme dersleri, her enstrüman için özel müzik odaları, dinlenme odaları ve çocuk seansları gibi özel imkanlarımız da bulunmaktadır. 10 yılı aşkın mesleki tecrübeye sahip, bu sektörde büyük başarılara imza atmış alanında uzman profesyonel eğitmenlerimiz ile öğrencilerimize en kaliteli trompet kursu imkanını sunmaktayız. Kursumuzda ders saatleri de öğrencilerimizin müsait olduğu tarih ve saatlere göre ayarlanmaktadır. Eğer sizler de aramıza katılmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.