Sinema Nedir? Neleri Kapsar?

Hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok ilgi gören sanat dallarından biri hiç şüphesiz sinemadır. Bazı insanlar sadece seyirci olarak sinemaya ilgi duyarken bazı insanlar da sinema sektörünün içinde olmaya ilgi duymaktadır. Sinemaya bir meslek olarak ilgi duyan kişiler sinemanın hangi alanına ilgi duyarsa duysun kesinlikle bu konu hakkında eğitim almalıdır. Sinema kursları, sinemaya ilgi duyan insanlara gerekli eğitimi sağlamaktadır.

Hareketli görüntülerin sesler eşliğinde beyaz perdeye yansıtılması ile ortaya çıkan sinema insan hayatının en önemli parçalarından bir tanesidir. Yedinci sanat olarak isimlendirilen sinema; kelime anlamı olarak filmlerin oynatıldığı alana da karşılık gelmektedir. Sinemaya ilgi duyan kişilerin sinema tarihi hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekmektedir. 124 sene önce halka açık ilk film gösterimi Paris’te yapılmıştır. Sinema o günden bugüne kadar sürekli olarak gelişim ve değişim göstermiştir. İlk başlarda filmler sadece 15 dakika uzunluğundayken içerik ve teknik olarak sinema sektörünün gelişmesi ile bu süre giderek uzamıştır. Zaman içerisinde sinema çeşitleri de oldukça artmıştır. Korku, aksiyon, komedi, romantik, dram, animasyon, macera, gerilim ve bilim kurgu günümüzde en çok ilgi gören film türlerindendir.

Sinema Kursu Rönesans Sanatta

Sinema kursu İstanbul ili içerisinde çok fazla talep gören kurslardan bir tanesidir. Kadıköy’ün merkezinde yer alan ve İstanbul’un tüm ilçelerinden kolay ulaşım imkânı bulunan sinema kursumuzda öğrencilerimize her zaman en kaliteli eğitimi vermek için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Kursumuzda ücretsiz deneme dersleri, her enstrüman için özel müzik odaları, dinlenme odaları ve özel çocuk odaları gibi imkanlarımız bulunmaktadır. Ayrıca kursumuzda sinema derslerimiz; 10 yılı aşkın mesleki tecrübesi bulunan, bu sektörde birçok başarıya imza atmış alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Kursumuzda ders saatlerimiz de öğrencilerimizin müsait oldukları tarih ve saatlere göre ayarlanmaktadır.

Sinema Dersleri

Sinema kursumuzda birçok farklı dersimiz bulunmaktadır. Sinema eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin ilgi duyduğu alana göre ders içerikleri değişiklik göstermektedir. Örneğin sinema oyuncusu olmak isteyenlerin oyunculuk dersleri alması ve rol yapma yeteneğini geliştirmesi gerekmektedir. Ancak yönetmen ya da senarist olmak isteyen kişilerin alacağı eğitim bundan çok farklı olacaktır. Yönetmen olmak isteyen öğrencilerin ise sinema tarihi, sinema akımları ya da sinema teknikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Sinema sektörü içerisinde öğrenciler hangi alana ilgi duyarsa duysun kesinlikle sinema kursumuza gelerek en kaliteli şekilde sinema eğitimi alması gerekmektedir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.