Project Description

Sinema, geçmişi çok eskilere dayanan ve temel olarak bir perdede, görüntülerin arka arkaya akması anlamına gelen bir sanattır. Aslına bakıldığında sinema, film adı verilen bu hareketli görüntülerin oynatıldığı salona verilen isimdir fakat zamanla sanatın adı haline gelmiştir. Günümüzde sinema en popüler sanat dallarında biri haline gelmiştir ve birçok insan o veya bu şekilde sinema ile ilgilenir.

Sinema Eğitimi Gerekli mi?

Hayatı boyunca hiç film izlemeyen bir insana rastlamak belki de imkansızdır. Bu yönüyle, herkesin bir şekilde ilgilendiği bir sanat olduğunu söyleyebiliriz. Fakat her sanat dalında olduğu gibi sinemada da bazı insanların ilgisi diğerlerine göre daha fazla olmaktadır. Kimi insanlar sadece eğlence için film izleyip sonra hayatına devam ederken bazıları için sinema ve filmler daha derin anlamlar taşır. Bir zaman sonra bu dünyanın içine girmek ve sinemayla daha yakından ilgilenmek isterler. Bu kişilerin iyi bir sinema eğitimi alması şarttır. Bu eğitimi en iyi alabilecekleri yer de Rönesans Sanat Merkezi bünyesindeki sinema kursu olacaktır.

Sinema Kursu İstanbul

İstanbul, Türkiye’de sanatsal faaliyetler için en gözde şehirdir. Müzikten resime, sinemadan heykele her sanatın ve sanatçısının kendisini en iyi gösterme şansı bulacağı yer İstanbul’dur. Bu yüzden, bir sanat alanında kendisini geliştirmek isteyen insanlara yönelik kursların en fazla olduğu yer de İstanbul’dur.

Sinema Eğitimi

Sinema eğitimi İstanbul içinde birçok farklı kurs tarafından sunulsa da en iyi sinema eğitimini alacağınız özel kursun Rönesans Sanat Merkezi bünyesinde bulunduğu konusunda iddialıyız.  Sinema eğitimini en iyi şekilde almanız için, sinema eğitimini profesyonel şekilde veren, sinema konusunda uzman olan bir eğitim kadrosunu kurmuş bulunmaktayız. Bu eğitmenler sayesinde ihtiyaç duyduğunuz sinema eğitimini en iyi şekilde alabilir ve kendinizi kısa sürede istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Sinemanın Farklı Uzmanlık Alanlarında Dersler

Eğer işin senaryo boyutunda yer almak istiyorsanız bu alanda uzman olan eğitmenlerimizden senaryo ve metin hazırlama dersleri, eğer daha teknik alanlarda kendinizi geliştirmek istiyorsanız o alanların uzmanlarından kurgu, ışık, ses gibi sinema eğitimlerini alabilirsiniz. Böylece kursta aldığınız eğitimin sonunda kendinizi profesyonel bir sinemacı olarak bulmanız mümkün olur.

Rönesans Sanat Merkezi Nerede?

Kursumuz, lokasyonu sayesinde de diğer birçok kurstan ayrılmaktadır ve büyük avantajlara sahiptir.  Kursumuz, İstanbul’un sanatsal anlamda en büyük üretim merkezi olan Kadıköy’de bulunmaktadır ve kendinizi daima sanatın içinde hissedebilirsiniz. Ayrıca Kadıköy, ulaşımın kolay olmasından dolayı da bir avantaj sunmaktadır. Bu nedenlerden dolayı sinema kursu İstanbul denince akla ilk olarak Rönesans Sanat Merkezi gelmektedir. Siz de doğru şekilde sinema eğitiminizi tamamlayabilmek için mutlaka bizimle iletişime geçin.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.