Project Description

Satranç neredeyse tüm dünyada oynanan ve olimpik spor olarak kabul edilen bir masa oyunudur. Satrancın dünya çapında düzenlenen birçok farklı turnuvası vardır. Satranç bir zekayı kullanma ve strateji oyunudur.

Satranç, bir tahta ve tahtanın üzerinde dizilmiş taşlar ile oynanır. 64 kare olan tahtanın karelerinin yarısı siyah yarısı beyazdır. Aynı şekilde taşların da yarısı siyah /yani 16 tanesi) yarısı beyaz (yine 16 tane).

Satranç kendi kendine belli bir seviyeye kadar öğrenilebilir olsa da çok iyi bir satranç oyuncusu olmak isteyenler mutlaka satranç eğitimi almalıdır. Rönesans Sanat Merkezi olarak verdiğimiz satranç kurslarından memnun olacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.  Satranç dersi için aklınızdaki seçeneklere Rönesans Sanat Merkezi’ni eklemenizde fayda var.

Satranç Dersleri

Satranç öğrenirken mutlaka bir plan oluşturulmalı ve bu plana sadık kalarak aşama aşama eğitim verilmelidir. Çünkü satranç, son derece detaylı bir oyundur ve iyi bir satranç oyuncusu olmak için mutlaka bütün aşamalardan geçmiş olmak gerekir. Bu yüzden de satranç dersleri alınacak adresin iyi seçilmesi gerekir. Rönesans Sanat bünyesinde bulunan satranç eğitmenleri, satranç kursu planı doğrultusunda bir eğitim verir ve eğitmenlerimizin hepsi satranç ile ilgili tüm konulara tamamen hakimdir.

Satranç Taşları

Satranç kursunda dersler satranç taşları ile başlamaktadır. Satranç taşlar ile oynanır ve hangi taşın nasıl hareket ettiğini, taşların değerini öğrenmek çok önemlidir. Her oyuncunun sahip olduğu 16 taş arasında 1 tane şah, 1 tane vezir, 2’şier tane kale, fil ve at, 8 tane piyon bulunur. Rönesans Sanat bünyesindeki eğitmenlerimiz taşlarla ilgili tüm detayları kurs katılımcılarına öğretecek ve sonra diğer aşamalara geçecektir.

Çocuklar İçin Satranç Dersleri

Satranç çocuk gelişimi için de son derece faydalıdır ve okulların ders programında son yıllarda seçmeli ders olarak yer almaya başlamıştır.  Çocuklarının satranç öğrenmesini isteyen ebeveynler kursumuz bünyesinde sunduğumuz çocuklar için satranç programına bakarak kararlarını vermelidir. Çocuklara uygun olarak verilen özel satranç dersi sayesinde çocuklar çok kısa sürede satrançta ilerleme kat edebilir.

Bu derslerde, çocuklarla iletişimi de satrancı da çok iyi bilen eğitmenler tarafından çocuklara eğitim verilir. Satranç özel ders, çocukların zihinsel gelişimine ve analitik düşünebilme beceresine büyük katkı yapmaktadır. Özel satranç dersi fiyatları, kısa sürede kat edilen ilerlemeye, ders veren eğitmenlerin profesyonelliğine ve kursun merkezi konumuna göre değerlendirildiğinde oldukça uygundur. Saydığımız birçok avantajdan dolayı, satranç eğitimi almak için en doğru adres olduğumuz konusunda iddialıyız. Satranç öğrenmek istiyorsanız mutlaka programlarımıza göz atın sonra karar verin.

Satranç Kursları Fiyatları Nasıl?

Satranç kursları fiyatları hakkında karşılaştırma yapılırken yukarıda söz ettiğimiz durumlar da dikkate alınmalıdır. Rönesans Sanat olarak gerçekten alanında bilgili eğitmenlere kursumuzda yer veriyoruz. Satranç kursuna katılan kişilerin satranç seviyesi belirlendikten sonra, kendilerine uygun olan seviyelerde derslerini almaya başlıyorlar.

Kursumuz Nerede?

Bu avantajlı durumlar, fiyat değerlendirilmesi yapılırken mutlaka göz önüne alınmalıdır. Göz önüne alındığında ise görülen şu olacaktır: Satranç kursu İstanbul sınırları içinde en uygun olarak Rönesans Sanat merkezinde verilmektedir.  Rönesans Sanat Merkezi bünyesindeki Satranç kursu Kadıköy ilçesindedir ve bu nedenle de çok kolay şekilde ulaşılabilmektedir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.