Saksafon Nedir?

Saksafon; özellikle Batı müziğinde sık sık kullanılan, hatta batı müziğinin yapı taşı olarak nitelendirilebilecek sarı renkli ve son derece etkileyici sese sahip olan üflemeli bir müzik aletidir. Küçükten büyüğe herkes tarafından ilgi gören saksafon çalması çok da kolay olmayan bir müzik aleti olduğu için saksafon öğrenmek isteyen kişilerin saksafon kursuna yazılması çok doğru bir tercih olacaktır.

Saksafon hakkında bilgi vermek gerekirse; saksafon, uzun yıllardan beri Batı müziğinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş ve özellikle caz ya da rock müzik türlerinde sık sık kullanılan bir müzik aletidir. Genellikle şekli ‘’S’’ harfine ya da koniye benzetilen saksafonun ana maddesi pirinçtir. Son derece etkileyici ve bir o kadar da güçlü bir sese sahip olan saksafon üflemeli çalgılar ailesinin üyesidir. Saksafon nasıl çalınır sorusu çok fazla merak edilen sorulardan bir tanesidir. Saksafon ağız bölümünde yer alan kamış aracılığı ile çalınmaktadır. Saksafon çalmak zor mu sorusunun cevabı ise kişiden kişiye değişim göstermektedir. İyi bir eğitim alarak ve düzenli olarak çalışarak saksafon çalmak kısa bir süre içerisinde öğrenilebilmektedir. Trompet ve saksafon hangi metalden yapılır sorusunun cevabı ise; metalden yapılan bu müzik aletleri genellikle pirinç ile yapılmaktadır. Üzerine de altın kaplama ya da saydam vernik ile kaplama yapılmaktadır.

En İyi Saksafon Markaları

Batı müziğinde son derece önemli bir yere sahip olan saksafonun birbirinden farklı birkaç çeşidi bulunmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan saksafon türleri; alto saksafon, soprano saksafon, tenor saksafon ve bariton saksafon olarak sıralanabilmektedir. En iyi saksafon markaları arasında ise yamaha saksafon ilk sırada yer almaktadır.

Saksafon Fiyatları               

Saksafon birçok farklı türü bulunan üflemeli bir müzik aletidir. Batı müziğinin vazgeçilmez enstrümanı olan saksafonun fiyatları da saksafon çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Alto saksafon fiyatları, soprano saksafon fiyatları, tenor saksafon fiyatları ve başlangıç saksafon fiyatları birbirinden farklı olarak piyasaya sunulmaktadır.

Saksafon Kursunda Neler Öğreniyoruz?

Saksafon kursu İstanbul ili içerisinde çok fazla talep gören müzik kurslarından bir tanesidir. Saksafon taksim başta olmak üzere İstanbul’un her bölgesinde çok fazla ilgi görmektedir. Saksafon dersi İstanbul içerisinde ne kadar ilgi görse de aslında çalması çok da kolay olmayan bir müzik aletidir. Saksafon çalmayı öğrenmek isteyenlerin saksafon kursumuza kayıt olarak saksafon dersi alması çok doğru bir tercih olacaktır. Kursumuzda saksafon dersleri Kadıköy’ün göbeğinde İstanbul’un Anadolu ya da Avrupa yakası olması fark etmeksizin tüm ilçelerinden kolay ulaşım imkânı bulunan merkezimizde verilmektedir. Yeni başlayanlar için saksafon kursumuzda dersler; 10 yılı aşkın mesleki tecrübesi bulunan, bu sektörde büyük başarılara imza atmış alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Kursumuzda özel çocuk seansları, dinlenme odaları, ücretsiz deneme dersleri ve her enstrüman için özel müzik odaları gibi imkanlarımız bulunmaktadır. Ayrıca ders saatlerimiz öğrencilerimizin müsait oldukları saat ve tarihlere göre ayarlanmaktadır. En kaliteli eğitim ve en uygun saksafon kursu fiyatları gibi imkanlarımız ile sizler de saksafon derslerimize hemen kayıt olarak aramıza katılabilirsiniz. Hemen kayıt olmak için bizimle kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.