Piyano Nasıl Çalınır?

Oldukça eski bir tarihe sahip olan piyano; yaklaşık olarak 18. yüzyıl başlarından beri müzik aleti olarak kullanılmaktadır. Standart piyanolarda 52 beyaz ve 36 siyah olmak üzere toplamda 88 tuş bulunmaktadır. Günümüzde en sık kullanılan piyano türleri ise masa piyanosu ve otomatik piyanodur. Tuşlara basıldığında iç kısımda yer alan tahtanın tellere vurması sonucu ses çıkaran piyano; küçükten büyüğe herkesin çalması için uygun olan bir müzik aletidir. Çalınması zor enstrümanlar arasında yer alan piyano; müzik kurslarından alınacak dersler ile kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

Yediden yetmişe herkes tarafından öğrenilebilen piyano hemen hemen tüm insanların hayatlarında bir kez de olsa çalmak istediği bir müzik aletidir. Muhteşem bir görüntüye ve bir o kadar da etkileyici bir sese sahip olan piyano genellikle caz ve klasik müzik başta olmak üzere her türlü müzik türünde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Piyano diğer müzik aletlerine kıyasla çalınması biraz daha zor bir müzik aleti olduğu için piyano çalmayı öğrenmek isteyen insanların müzik kursuna kayıt olması yapılabilecek en doğru hareket olacaktır. 10 yılı aşan meslek tecrübesine sahip eğitmen kadromuz ve her müzik aleti için özel odalarımız ile Rönesans Sanat Merkezi olarak bizler, öğrencilerimize her zaman en iyi ve en kaliteli müzik eğitimini vermek amacıyla çalışmaktayız. Piyano kursumuza kayıt olan öğrencilerimize ilk olarak piyano nasıl akort edilir ve piyano çalmak için parmaklar nasıl olmalı gibi teknik eğitimler sağlamaktayız. Daha sonra ise devamlı ve düzenli pratikler ile öğrencilere en iyi şekilde piyano çalmayı öğretmekteyiz.

Piyano Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Klasik ve caz müziğin vazgeçilmez bir enstrümanı olan piyano; özellikle günümüzde küçükten büyüğe herkes tarafından ilgi gören bir müzik aletidir. Piyano çalmak için müzik kursuna kayıt olmak gerekmektedir. Piyano çalmayı öğrenmek diğer müzik aletlerini çalmaktan biraz daha zor olsa da piyano çalmayı öğrenme süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bir durumdur. Piyano çalmayı öğrenme süresi öğrencilerin piyano dersi saatlerini kaçırmadan takip etmesine, devamlı olarak pratik yapmasına ve düzenli çalışmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Piyano kursumuzda görev yapan ve yaklaşık olarak 10 yıl gibi uzun bir süredir bu alanda tecrübeye sahip olan eğitmenlerimiz sayesinde öğrencilerimiz oldukça kısa bir süre içerisinde piyano çalmaya başlamaktadır. Piyano kurslarımızda en çok tercih edilen piyano çeşitleri arasında yer alan otomatik piyano ve masa piyanosu için özel ders imkânımız bulunmaktadır.           

Piyano Eğitimimiz Hakkında

Rönesans Sanat Merkezi olarak bizler her zaman her dersimizde olduğu gibi piyano kursumuzda da öğrencilerin çıkarlarını en üst seviyede tutmak için sürekli olarak çabalamaya ve çalışmaya devam etmekteyiz. Özel müzik odalarımız, 10 yılı aşan tecrübeye sahip eğitim kadromuz, kolay bir şekilde ulaşım imkânı bulunan kurs binamızın konumu, ücretsiz deneme derslerimiz ve çocuklara özel çocuk seanslarımız öğrencilerimize en iyi piyano eğitimi ve hizmeti sağlamak için hazırladığımız avantajlarımız arasında yer almaktadır. Piyano kursumuzda öğrencilerimize ilk olarak piyano nasıl çalınır öğretmek adına; piyano pedalları ne işe yarar, piyano notaları nasıl okunur ve piyano nasıl akort edilir gibi temel bilgiler öğretmekteyiz. Düzenli ve istikrarlı bir çalışma sonucunda öğrencilerimiz kısa bir süre içerisinde mükemmel şekilde piyano çalabilir hale gelmektedir.

Piyano Kursu İstanbul

Sanat merkezimizde her yaştan insan için piyano kursu hizmeti sağlanmaktadır. Çocuklar için piyano dersleri özel çocuk seansları içerisinde gerçekleştirilirken yetişkinler için piyano dersleri ise kurs almak isteyen kişilerin müsait olduğu saatler içerisinde ayarlanıp gerçekleştirilmektedir. Kadıköy’ün merkezinde ve son derece kolay ulaşım imkanına sahip olan merkezimizde en uygun piyano kursu fiyatları sunulmaktadır.  Piyano kursumuzda verilen ücretsiz deneme derslerimiz sayesinde isteyen herkes piyano kurslarımıza kayıt olmadan önce bu derslere katılarak piyano eğitimlerimiz, piyano derslerimizin işlenişi, piyano derslerimizin içeriği ve piyano dersi eğitmen kadromuz hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olabilmektedir. Son derece uygun olan piyano ders ücretleri ve kaliteli eğitimimiz ile İstanbul’un en iddialı piyano kursu olan Rönesans Sanat Merkezi piyano kursumuza sizleri de bekliyoruz! Hemen kayıt olmak ve derslere başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.