Project Description

Origami, Japonlara ait geleneksel bir kâğıt katlama sanatıdır ve ülkemizde de oldukça popülerdir. Origami öğrenmek isteyenler için en doğru tercih bir origami kursuna kursuna gitmek olacaktır. Origami İstanbul içinde yer alan birçok farklı kurstan öğrenilebilir. Bu kurslardan biri de Rönesans Sanat Merkezi tarafından verilen origamı kursudur.

Origami Kâğıt Katlama Sanatı Merkezimizde Öğrenilir

Origami sanatı öğrenmek isteyenler Rönesans Sanat Merkezi bünyesinde origamiye dair her şeyi öğrenebilir. İlk olarak bilinmesi gereken origami yapmak için kullanılan malzemeler ve tekniklerdir. Origaminin birçok farklı tarzı vardır ve bu tarzlar ve teknikler kursumuzda alınacak kâğıttan origami eğitimi ile öğrenilebilir.

Origami Kâğıtları ve Origaminin Amacı

Origami yapabilmek için ilk gereklilik özel origami kâğıtları olarak karşımıza çıkmaktadır. Origami yapmak için, gerekli olan kâğıtlar edinildikten sonra origami kâğıt katlama sanatı kolayca icra edilebilir.  Origaminin temel amacı, kağıtları sadece katlayarak şekil vermek ve yapıştırıcı veya makas kullanımından kaçınmaktır.

Origami Sanatı ve Farklı Teknikler

 Origami için kullanılabilecek farklı teknikler vardır. Bu tekniklerin tümü, Rönesans Sanat Merkezi bünyesindeki kursumuzda en iyi şekilde öğretilir. Origaminin en yaygın tarzı klasik origamidir. Klasik origami tek parça kâğıt kullanılarak ortaya çıkarılır.  Klasik origami ile yapılan en yaygın figürler kuş, at ve diğer hayvan figürleridir.

Modüler origami olarak bilinen tarzda ise, her biri bir diğerine benzeyen kâğıt parçaları bir araya getirilir ve bu şekilde bir figür oluşturulur. Üçüncü ve son origami tarzı ise ıslak katlama olarak bilinen origami modelidir. Islak katlama origamide yine yaygın olarak hayvan figürleri kullanılır fakat amaç çok daha gerçekçi görünen figürler elde etmektir. Figürlerin kıvrımlarının daha gerçekçi durması için kâğıt ıslatılır ve daha kolay şekil verilir. En yaygın üç origami modelinin eğitimi de kursumuzda verilmektedir.  Profesyonel eğitmenlerden, origamiyi tüm ayrıcalıkları ile öğrenmek isterseniz, sizin için en uygun adres Rönesans Sanat Merkezi olacaktır.

Origami Eğitimi Kimler Tarafından ve Nasıl Veriliyor?

Origami, birçok farklı tarzı olan bir sanattır ve doğru şekilde öğrenmek için mutlaka origami eğitimi almak gerekir. Origamiyi doğru şekilde öğrenmek için Rönesans Sanat Merkezine kafanızda hiçbir şüphe kalmadan başvurabilirsiniz.  Origami eğitmenleri, sizin ihtiyaç duyduğunuz eğitimi en uygun şekilde verecektir. Rönesans Sanat Merkezi bünyesinde hizmet veren her kurs, tecrübeli eğitmenlere sahiptir ve her kişiye uygun dersler verilmektedir. Tecrübeli eğitmenler, kurs görmek isteyen kişinin seviyesini tespit eder ve özel yaklaşımlarla eğitim verilir.

Çocuklar İçin Origami Dersleri Becerilerini Geliştirmelerini Sağlıyor

Origami, yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de faydalıdır. Çocukların hem zihinsel hem de motor becerilerini olumlu şekilde etkiler. Bu yüzden birçok ebeveyn çocuklarının origami öğrenmesini istemektedir. Rönesans Sanat olarak her kursumuzda olduğu gibi origami kursunda da çocuklar için kontenjan ayırdık. Çocuklar için origami eğimi kursumuzdan en iyi şekilde alınabilir. Çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiğini bilen tecrübeli eğitmenlerimiz çocuklara origami hakkında bilmeleri gereken her şeyi öğretecektir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.