Project Description

Tarihteki en eski müzik aletlerinden biri olarak bilinmekte olan ney; özellikle Türk müziğinde ve tasavvuf müziğinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Tarihte birbirinden farklı birçok uygarlıkta kullanılan ney başta Sümerler ve Selçuklular tarafından kullanılsa da günümüzdeki asıl kimliğine Osmanlı Devleti döneminde kavuşmuştur. Üflemeli çalgılar arasında yer alan ney’i en iyi şekilde öğrenmek için müzik kursuna kayıt olmak çok doğru bir tercih olacaktır.

Ney Nasıl Çalınır?

Türk müziğinde ve tasavvuf müziğinde oldukça önemli bir yere sahip olan ney kamış, parazvane ve başpare olarak 3 ana bölümden meydana gelmektedir. Üflemeli çalgılar ailesinde yer alan ney özellikle ülkemizde çok fazla ilgi duyulan bir müzik aletidir. Ney nasıl öğrenilir diye merak eden küçükten büyüğe herkes hiçbir şart ya da koşul gerekmeksizin müzik kurslarından ney dersi alabilmektedir. Ney kurslarında ilk olarak öğrencilere ney tutuşu ve ney akordu yapımı gibi teknik bilgiler verilmektedir. Daha sonra ise öğrenciler alanında uzman eğitmenler eşliğinde pratik yaparak ve düzenli olarak çalışarak ney çalmayı öğrenmektedir.

Ney Üflemek Ne Kadar Zamanda Öğrenilir?

Ülkemizde çok fazla ilgi duyulan bir müzik aleti olan ney; diğer tüm müzik aletlerinde olduğu gibi düzenli çalışma ve devamlı olarak yapılan pratikler sonucunda kolaylıkla öğrenilebilen bir enstrümandır. Ney çalmaya ilk başlayan kişilerin sık sık karşılaştığı sorunlardan bir tanesi neyden ses çıkarmaktır. Bazı kişiler hemen ney üflemeyi öğrenip ses çıkarabilirken bazı kişiler ise uzun uğraşlar sonucunda neyden ses çıkarmayı öğrenmektedir. Ney üflemede özellikle dudak yapısı son derece büyük bir önem taşımaktadır. Dudak yapısı ney üflemeye uygun olan kişiler çok kısa süre içerisinde ney çalmayı öğrenirken dudak yapısı ney üflemeye uygun olmayan kişilerde bu süreç 2-3 aya kadar çıkabilmektedir.

Ney Kursu Rönesans Sanat Merkezinde

İstanbul’un en çok tercih edilen müzik kursları arasında yer alan Rönesans Sanat Merkezi olarak bizler ney dersleri başta olmak üzere tüm enstrümanlar için en kaliteli eğitimi öğrencilerimizle buluşturmak için düzenli olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Özellikle Türk müziği, Türk sanat müziği ve tasavvuf müziğinde oldukça önemli bir yere sahip olan ney; 10 yılı aşkın mesleki tecrübesi bulunan ve bu sektörde çeşitli başarılara imza atmış alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından en iyi şekilde öğrencilerimize öğretilmektedir. Kamış ney ve plastik ney olarak ikiye ayrılan ney; ney çantası içerisinde taşınması gereken bir çalgıdır. Kadıköy’ün merkezinde yer alan ve tüm ilçelerden kolaylıkla ulaşım sağlanan kursumuzda ücretsiz deneme dersleri, her enstrüman için özel müzik odaları, dinlenme odaları ve çocuk seansları gibi özel imkanlar bulunmaktadır. Ayrıca ney kursumuzda ders saatleri öğrencilerimizin müsait oldukları tarih ve saatlere göre ayarlanmaktadır.

Ney Kursu Fiyatları

Ney kursu taksim başta olmak üzere İstanbul’un her bölgesinden ilgi duyulan bir müzik kursudur. Ney eğitimi almak isteyen fakat ney fiyatları ve ney kursu fiyatları hakkında kafasında soru işareti bulunan kişiler hiç tereddüt etmeden bizimle iletişime geçerek fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilir. Rönesans sanat merkezi olarak bizler her zaman öğrencilerimize destek olmaya devam etmekteyiz.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.