Project Description

Özellikle Türk müziği ilk sırada olmak ile birlikte ülkemizde birbirinden farklı birçok müzik türünde sık sık kullanılmakta olan klarnet; üflemeli çalgılar grubunun neredeyse en güçlü sese sahip olan üyelerinden bir tanesidir. 18. yüzyıldan beri kullanılmakta olan klarnet genellikle abanoz gibi dayanıklı ağaçlardan yapılan bir müzik aletidir. Günümüzde ağaçların yanı sıra ebonit isimli sert kauçuk metalden de üretilebilen klarnet ağaç nefesliler grubunda yer almaktadır. Klarnetin üzerinde 19 tane metal perde bulunmaktadır ve genel olarak klarnet 5 ana bölümden oluşmaktadır. Ağızlık, fıçı, üst gövde, alt gövde ve kalak klarneti oluşturan bölümlerdir. En yaygın kullanılan klarnet çeşitleri ise abanoz klarnet, si bemol klarnet, la klarnet, si bemol bas klarnet ve sol klarnet olarak sıralanabilir.

Klarnet Çeşitleri

Klarnet çalmak için en önemli olan doğru nefes kullanımı öğrenmesi zor bir teknik olduğu için klarnet öğrenmek isteyen kişilerin klarnet eğitimi almak için klarnet kursumuza kayıt olması çok doğru bir tercih olacaktır. Rönesans Sanat Merkezimizde abanoz klarnet, si bemol klarnet, la klarnet, si bemol bas klarnet ve sol klarnet eğitimi hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Klarnet Dersi Hangi Koşullarda Veriliyor?

Klarnet dersi İstanbul ili içerisinde çok fazla talep gören bir müzik kursudur. İstanbul klarnet kursu merkezleri arasında en çok tercih edilen Rönesans Sanat Merkezi olarak bizler; öğrencilerimize en kaliteli eğitimi ve en uygun klarnet kursu fiyatları imkanları ile klarnet dersi eğitimlerimize devam etmekteyiz. Rönesans Sanat merkezimizin klarnet kursu Kadıköy merkezinde yer almaktadır. İstanbul’un Anadolu ya da Avrupa Yakası olması fark etmeksizin tüm ilçelerinden kolay bir şekilde ulaşım imkânı bulunmaktadır. Klarnet kursu Anadolu yakası ve Avrupa yakasından rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Klarnet Kursuna Çocuklar Katılabilir mi?

Rönesans Sanat merkezimizde; ücretsiz deneme dersleri, dinlenme odaları, özel çocuk seansları ve her enstrüman için özel müzik odaları gibi imkanlarımız bulunmaktadır. Klarnet kursumuz hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur. Kursumuzda yetişkin klarnet dersleri ve çocuklar için klarnet dersleri ayrı gün ve saatlerde verilmektedir. Ayrıca klarnet kursumuzda ders saatleri de öğrencilerimizin müsait oldukları ya da istedikleri saat ve tarihlere göre ayarlanıp planlanmaktadır.

Klarnet Kursu Fiyatları

Sanat merkezimizde diğer tüm müzik kurslarımızda da olduğu gibi öğrencilerimize her zaman en iyi imkanlar sunulmaktadır. Eğer sizler de klarnet çalmayı öğrenmek ve klarnet eğitimi almak istiyorsanız hemen hiç zaman kaybetmeden kolaylıkla bizimle iletişime geçip klarnet kursumuza hiçbir şart ve koşul gerekmeksizin kayıt olabilirsiniz. Sektördeki en iyi eğitim şartları ve en uygun klarnet kursu fiyatları Rönesans Sanat Merkezinde!

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.