Project Description

Dans, geçmişi çok eskilere dayanan bir sanat dalıdır. İnsanlar çok eski tarihlerden beri çeşitli şekillerde dans etmiştir. Yıllar geçtikçe dans da daha çeşitli şekillere bürünmüş ve daha kapsamlı bir sanat dalı haline gelmiştir. Özellikle düğünlerde ve çeşitli kutlamalarda her insan en azından hayatında bir kere dans etse de bazı insanlar dansa daha tutkun olur ve gerçekten iyi dans etmeyi, dans eğitimi almayı ister.

İyi dans etmeyi öğrenmek için yapılabilecek en iyi şey bir dans kursuna yazılmak ve dans eğitmenlerinden dans dersleri almaktır. İstanbul dans kursları açısından zengin bir şehirdir ve bu kurslar arasında, Rönesans Sanat Merkezi tarafından açılan dans kursu da bulunmaktadır. Dans etmeyi gerçekten tecrübeli dans eğitmenlerinden öğrenmek için Rönesans Sanat Merkezi en doğru tercih olacaktır.

Birbirinden Farklı Dans Dersleri

Dans zaman içinde gelişmiş ve farklı dallara ayrılmıştır. Bu yüzden dans deyince akla gelen tek bir dans türü bulunmamaktadır. Rönesans Sanat Merkezi olarak, birbirinden farklı dans türlerine yönelik eğitimler veriyoruz. Bunlar arasında modern dans kursu ilgi görmektedir. Özellikle konservatuar dans bölümlerinin seçmeleri için önemli olan modern dans eğitimi, kurslarımızda bulunan özel dans dersi ile bütün ayrıntılarıyla öğrenilebilir.  Oldukça zor ve detaylı bir tür olan modern dansı en iyi şekilde öğrenmek için mutlaka kursumuza uğramalısınız.

Latin dansları da birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Ülkemizde uzun zamandır ilgi gören romantik bir dans olan tango, Rönesans Sanat Merkezi bünyesindeki kurslarla çok iyi şekilde öğrenilebilir. Tango dans kursu, İstanbul’da bulunabilecek en iyi eğitmenlerce öğretilir. Yine bir Latin dansı olan ve Tangoya göre yeni yeni ilgi çekmeye başlayan bir dans olan Bachata için de kurslar bulunmaktadır. Bachata dans kursu eğitimi de Rönesans sanat bünyesinde bulunmaktadır.

Rönesans sanat olarak verdiğimiz dans kursları sadece bunlarla sınırlı kalmaz. İspanyol esintisi ile dans etmek isteyenler için Flamenko dans kursu, dans ederken kendisini Karayiplerde hissetmek isteyenler içinse Salsa dans kursu seçenekleri de mevcuttur.

Dans sadece batı dünyasından ibaret değildir. Orta Doğu ve Asya’da çok eski zamanlardan beri dans edilmektedir. Ülkemizde de oldukça popüler olan oryantal dansı öğrenmek isterseniz Oryantal dans kursu programımıza kayıt olabilirsiniz.  Burada alacağınız oryantal dans dersleri ile kısa sürede kıvrak figürlere hâkim olacaksınız.

En yeni dans türlerinden biri olan ve özellikle gençlerden ilgi gören hip-hop da görmezden gelinmemiştir.  Hiphop dans kursu programımız hip-hop dansı öğrenmek isteyenleri memnun edecektir.

Kadıköy Dans Kursu

Türkiye’de sanatın merkezi nasıl İstanbul ise, İstanbul’da da sanatın merkezi Kadıköy’dür. Kadıköy dans kursu seçenekleri arasında bulunan Rönesans sanat merkezi sunduğu birçok avantaj ile Anadolu yakası dans kursları arasında farklı bir yerdedir. İlk olarak, Rönesans Sanat Merkezi olarak kurslarımıza başvuran herkese ücretsiz olarak deneme dersi sunmaktayız. Bu deneme dersleri sayesinde, hem kurslarımıza başvuran kişinin seviyesi ölçülmüş olur hem de kurslara başvuran kişiler kurslarımızın işleyişi ve eğitmenler hakkında bilgi sahibi olur. Sadece bu bile, dans kursu ücretleri değerlendirilirken dikkate alınması gereken bir durumdur fakat sunduğumuz avantajlar bunlarla da bitmez. Dans kurslarımızda görev alan tüm eğitmenler bu alanda profesyoneldir ve ayrıca en az on yıllık tecrübeye sahiptir. Bu gibi avantajlardan yararlanmanız için karar vermeden önce en azından bir kez bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, Rönesans Sanat Merkezi sadece Kadıköy değil bütün Anadolu Yakası Dans kursları fiyatları arasında uygun bir durumda bulunmaktadır.

Çocuklar için Dans Eğitimi

Dans çocukların gelişimi için çok önemlidir. Çocuklarınızın dans eğitimini düzgün şekilde almasını istiyorsanız, çocuk gelişimini ve çocuklarla iletişimi bilen eğitmenlere sahip bir çocuk dans kursu tercih etmelisiniz.  Rönesans Sanat Merkezi olarak bizler, çocuklarla iletişim konusunda başarılı, profesyonel eğitmenlere sahibiz ve bu nedenle çocuklar için dans kursu tercihleri için de ilk sırada yer almaktayız. Eğer sizler de kursumuza kayıt olmak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dans Kursu Fiyatları

Dans kurslarının sayısı oldukça fazladır ve dansın iyi öğrenilebileceği bir kurs seçmek gerçekten çok önemlidir. Dans kursu fiyatları, dans etmeyi öğrenmek için bir kursa gitmek isteyenlerin en çok dikkat ettiği etmenler arasındadır. Fakat dans kursunun en ucuzu değil, aldığı paraya göre en iyi eğitimi sunanı tercih edilmelidir. Rönesans Sanat Merkezi de bu açıdan en iyi durumdaki seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.  Kurs, verilen eğitimle orantılı olarak düşünülünce oldukça uygun bir fiyata dans öğretmektedir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.