Project Description

Kökeni Peru olan cajon; İspanyolcada cajones yani çekmece anlamına gelen bir kelimeden türemiştir. İsteğe bağlı olarak el ve parmaklar ile çalınmasının yanı sıra kalın bir tokmak ya da çubuklar aracılığı ile de çalınabilen cajon; vurmalı çalgılar ailesinin bir üyesidir.

Cajon’un Özellikleri

Cajon kutu şeklinde genellikle kontraplaktan ya da daha kaliteli olması için ahşap malzemelerden yapılan bir enstrümandır. Peru kökenli bir müzik aleti olan cajon en fazla Latin Amerika ve Flamenko müziğinde kullanılmaktadır. Genellikle standart olarak 48 cm yükseklik, 30 cm derinlik ve 30 cm genişlik olacak şekilde üretilen cajon; oldukça etkileyici bir sese sahiptir. Her ne kadar son zamanlarda cajon ülkemizde yaygınlaşmaya başlasa da çok fazla tercih edilen bir müzik aleti olmadığı için; cajon çalmayı öğrenmek isteyen kişilerin cajon kursuna kayıt olarak profesyonel bir eğitim alması çok doğru bir tercih olacaktır.

Cajon Çalmayı İstanbul Kadıköy’deki Merkezimizde Öğrenin

Kökeni Peru olan, özellikle Latin Amerika ve Flamenko müziğinde çok sık kullanılan cajon; son zamanlarda ülkemizde de çok fazla ilgi görmeye başlamıştır. Cajon İstanbul ili içerisinde çok fazla talep gören bir müzik aletidir. Rönesans Sanat Merkezi cajon kursumuzda cajon dersi; 10 yılı aşkın zamandır mesleki tecrübesi bulunan ve bu sektörde büyük başarılara imza atmış alanında uzman profesyonel eğitmenler tarafından verilmektedir. Kadıköy’ün merkezinde yer alan ve İstanbul’un tüm ilçelerinden kolay ulaşım ikanı bulunan Rönesans Sanat Merkezi cajon kursumuzda yediden yetmişe isteyen herkes cajon dersi alabilmektedir.

Cajon Dersi

Cajon İstanbul kursumuzda öğrencilerimize ücretsiz deneme dersleri, dinlenme odaları, her enstrüman için ayrı müzik odaları ve özel çocuk seansları gibi imkanlarımız da bulunmaktadır. Ayrıca diğer tüm müzik kurslarımızda olduğu gibi cajon kursumuzda da ders saatleri öğrencilerimizin müsait oldukları saat ve tarihlere göre ayarlanıp düzenlenmektedir. Eğer sizler de cajon çalmayı öğrenmek istiyorsanız ve cajon dersi almak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden kolaylıkla bizimle iletişime geçerek cajon kursumuza hemen kayıt olabilirsiniz.

Cajon Çalma Teknikleri

Kursumuzda öğrencilere ilk olarak cajon çalma teknikleri, cajon vuruş şekilleri ve cajon tutma şekilleri gibi temel bilgiler verilmektedir. Kadıköy’ün merkezinde yer alan kursumuza İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası olması fark etmeksizin tüm ilçelerinden kolay ulaşım imkânı bulunmaktadır.

Ücretsiz Deneme Dersleri

Cajon kursumuzda diğer tüm müzik kurslarımızda da olduğu gibi öğrencilerimize kayıt olmadan önce ücretsiz deneme derslerimize katılarak derslerimizin içeriği, kursumuz ve derslerin işlenişi hakkında bilgi sahibi olma imkânı sunmaktayız.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Dersi İçin Kayıt Olun

Aşağıdaki Formu Doldurarak Ücretsiz Deneme Derslerimize Katılabilirsiniz.